اصول تئوری پرواز ۱۲

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۱۲

با ادامه آموزش شبیه ساز پرواز ، اصول تئوری پرواز ۱۲ در خدمت تمامی کاربران سایت سیم مدز و شبیه ساز پرواز هستیم.در این قسمت می خواهیم در تکمیل بخش قبلی در مورد دیگر عوامل و نکات مربوط به مبحث گردش ها صحبت کنیم.

تصحیح اثرات نیروی جاذبه زمین و پسا

قبل از اینکه آموزش عملی چرخش ها را آغاز کنید ، یک نکته مهم را باید بیاموزید.در پرواز ، شما هیچ چیز را در ازای هیچ بدست نخواهید آورد یا به عبارت دیگر برای بدست آوردن یک چیز باید چیز دیگری را از دست بدهید.این مطلب در مورد چرخش ها نیز صدق می کند.

انحراف نیروی برآ در هنگام چرخش بدین معناست که نیروی برآی عمودی که در مقابل وزن هواپیما عمل می کند کمتر می شود ( مجددا به درس قبل بازگردید و هواپیمای B را مشاهده کنید ).عکس العمل هواپیما این است که در جهت نیروی قوی حرکت می کند یعنی به سمت پایین و در جهت نیروی وزن هواپیما.ما با افزایش نیروی برآی خود هنگام ورود به گردش این موضوع را جبران می کنیم.این کار با کمی بیشتر عقب کشیدن فرامین کنترل امکانپذیر است.بعدها درخواهید یافت که افزایش فشار به عقب بر روی فرامین کنترل ، زاویه حمله بال را افزایش خواهد داد و در نتیجه نیروی برآی بال کمی بیشتر خواهد شد.متاسفانه این افزایش نیروی برآ باعث نیروی پسا خواهد شد که سرعت هواپیما را کاهش می دهد.

در یک گردش با زاویه کجی کم این کاهش سرعت قابل چشم پوشی است اما در کجی با زوایای حدود ۴۵ درجه یا بیشتر ، ممکن است نیاز به کمی افزایش قدرت موتور باشد تا از کاهش شدید سرعت جلوگیری شود.

بیایید بار دیگر به نشاندهنده افق مصنوعی نگاهی بیندازیم و ببینیم که چگونه میتوان از این دستگاه برای تعیین میزان نیروی فشار به عقب فرامین هنگام ورود به یک گردش استفاده کرد.وضعیت هواپیمای کوچک درون نشاندهنده افق مصنوعی را مشاهده کنید.( به خصوص آن گوی نارنجی رنگ بین دو بال ).هنگام پرواز مستقیم و بدون تغییر ارتفاع ، هواپیمای کوچک ( و گوی نارنجی رنگ ) تقریبا مقابل خط افق مصنوعی قرار می گیرند مانند شکل زیر :

اصول تئوری پرواز ۱۲

ادامه اصول تئوری پرواز ۱۲ را پی می گیریم.در یک بنک ، پی بردن به وضعیت پیچ ( Pitch ) هواپیما از روی نشاندهنده افق مصنوعی کمی مشکل است زیرا هواپیمای کوچک دقیقا با خط افق مصنوعی در یک امتداد قرار نمی گیرند بنابراین از موقعیت گوی نارنجی رنگ نسبت به خط افق مصنوعی برای بدست آوردن یک مرجع تنظیم پیچ استفاده کنید.

برای حفظ ارتفاع هنگام بنک با زاویه ۱۵ درجه و بنک با زاویه ۳۰ درجه ( یا هر مقداری ) باید به آرامی علاوه بر گردش کمی فشار به عقب را بر روی فرامین افزایش دهیم.شکل زیر نشان می دهد که چگونه و به چه میزان باید پیچ هواپیما افزایش یابد.

اصول تئوری پرواز ۱۲

نکته ای که می بایست به خاطر بسپارید این است که هرچه میزان کجی بیشتر باشد یا اصطلاحا دور گودتری بزنیم می بایست میزان پیچ را افزایش دهیم تا ارتفاع را ثابت نگه داریم.هنگامیکه از یک چرخش برای برگشت به پرواز مستقیم و افقی خارج می شویم بایستی از میزان فشار به عقب بر روی فرامین بکاهیم و در نتیجه پیچ را تا زمانی که برای پرواز مستقیم و افقی لازم است ، کاهش دهیم.

ما بعدا در دروس مربوط به پرواز با سرعت کم یا Slow Flight علت این که چرا باید هنگام گردش پیچ هواپیما را افزایش دهیم ، خواهیم آموخت.برای این بخش ، دانستن این نکته کافیست که هنگام ورود به گردش یا خروج از آن تنظیم پیچ هواپیما برای حفظ ارتفاع لازم است.

در دورهای گود ، باید آماده باشید تا کمی بیشتر فرامین را به عقب بکشید ، تا اندازه ای که عقربه سرعت سنج عمودی بر روی عدد صفر متوقف شود و همچنین عقربه بزرگ ارتفاع سنج نیز در جای خود ثابت بماند.از وضعیت گوی نارنجی نسبت به خط افق مصنوعی نیز می توان برای تعیین وضعیت پیچ هواپیما هنگامیکه هواپیما در بنک است استفاده کرد و به خاطر داشته باشید هنگامیکه قصد دارید از گردش به پرواز مستقیم و افقی باز گردید دماغه را کمی پایین بیاورید.به پایان اصول تئوری پرواز ۱۲ رسیدیم.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۱۲”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی