اصول تئوری پرواز ۱۳

اصول تئوری پرواز ۲۸

اصول تئوری پرواز ۱۳

در اصول تئوری پرواز ۱۳ هنوز مطالب درس دوم یعنی گردش ها را پیگیری می کنیم.در این قسمت می خواهیم مقداری با رادر و استفاده از آن آشنایی پیدا کنیم ، همراه ما باشید.

استفاده از رادرها

رادر یک سطح عمودی و متحرک است که در انتهای هواپیما قرار دارد و به یاد داشته باشید وظیفه آن این است که دماغه هواپیما را در جهت گردش حفظ کند و مانع از انحراف آن شود و نه این که هواپیما را بچرخاند.هواپیماها با بنک زدن چرخش می کنند.رادر به طور ساده نیروهایی را که قصد دارند باعث انحراف هواپیما در جهتی غیر از جهت چرخش شوند ، تعدیل می نماید.

شبیه ساز پرواز در واقع از یک مزیت بهره می برد و آن تنظیم خودکار رادرها یا Auto rudder است که هنگام گردش ، دماغه هواپیما را در جهت صحیح حفظ می کند.بنابراین اگر شما سیستم پدال برای کنترل رادرها را ندارید ، هواپیمای شما در این شبیه ساز همواره به طور هماهنگ پرواز خواهد کرد.به عبارت دیگر ، مقدار مناسب رادر همواره همراه با تغییرات شهپر اعمال خواهد شد.البته هواپیماهای واقعی این سیستم یعنی تنظیم خودکار رادر را ندارند ( اگرچه بعضی از دانشجویان خلبانی تصور می کنند که استاد آن ها یک سیستم تنظیم خودکار رادر است 🙂 ) بنابراین ، اگر شما تصمیم گرفتید که با یک هواپیمای واقعی پرواز کنید خواهید آموخت که چگونه از رادر و پدال های کنترل آن استفاده کنید.البته اگر شما از پدال های جداگانه ( سخت افزاری ) یا رادر دسته بازی خود استفاده نکنید ، هواپیما از سیستم Auto rudder استفاده خواهد کرد و با استفاده از آن هدایت می شود.از کار انداختن این سیستم در شبیه ساز پرواز کار درستی نمی باشد ، زیرا در آن صورت ناخواسته در آسمان غوطه ور خواهید شد و مدام به چپ و راست خواهید رفت.

استفاده از سخت افزار پدال رادر جهت پرواز با شبیه ساز پرواز

بیایید تصور کنیم که ما با یک دستگاه سخت افزاری رادر پرواز را در شبیه ساز انجام می دهیم.شاید این سوال پیش بیاید که : خب من چه وقت از رادر استفاده کنم ؟ یک پاسخ این است : هر گاه که از شهپرها استفاده کردیم. ( مثلا هنگام گردش )

رادر را به عنوان یک شهپر عمودی فرض کنید که در انتهای هواپیما قرار گرفته است.منحرف کردن پدال ها به چپ و راست زاویه بین باد نسبی و تثبیت کننده عمودی دم هواپیما یا Vertical Stabilizer را تغییر می دهد و باعث یاو کردن هواپیما حول محور عمودی می شود.این یاو کردن باعث تنظیم شدن دماغه هواپیما به سمت جهت گردش خواهد شد.

فشردن پدال راست همچنانکه در هواپیمای A در شکل زیر مشاهده می شود باعث خواهد شد که دم هواپیما به سمتی که فشار هوای کمتری وارد می شود ، حرکت کند.

اصول تئوری پرواز ۱۳

با حرکت دم ، هواپیما حول محور عمودیش می چرخد.فشردن پدال راست رادر باعث یاو کردن دماغه هواپیما به راست خواهد شد و فشردن پدال چپ ، چنانکه در هواپیمای B مشهود است باعث یاو کردن دماغه به چپ خواهد شد.اگر شما در هنگام گردش از رادر استفاده نکنید ، قسمتی از هواپیما در جهتی غیر از جهت بنک زدن شما حرکت خواهد کرد ، این اتفاق زیاد جالب نیست.یک راه آسان جهت به خاطر سپردن این موضوع این است : گردش به راست استفاده از رادر راست و گردش به چپ ، رادر چپ.پاها و دستهایتان باید با هم حرکت کنند.در اینجا به پایان اصول تئوری پرواز ۱۳ رسیدیم.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


تگ ها

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۱۳”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز
کانال دانلود سیم مدز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...

فضای مجازی

سیم مدز در شبکه های اجتماعی