اصول تئوری پرواز ۱۶

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۱۶

اصول تئوری پرواز ۱۶ شروع درس سوم از فصل یک را در بر می گیرد ، امیدواریم که آموزش شبیه ساز پرواز مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد.

درس سوم : اوجگیری و نزول ( Climb and Descent )

تاکنون ما دو بخش از مهمترین اصول و پایه های پرواز را آموخته ایم : پرواز مستقیم و بدون تغییر ارتفاع و گردش ها.حال زمان آن رسیده است که دو مورد دیگر را تمرین کنیم ؛ اوجگیری ها یا Climb و پایین آمدن ها یا Descents.

یکی از بزرگترین برداشت های اشتباهی که در هواپیمایی وجود دارد ، این است که هواپیما به دلیل افزایش نیروی برآ بالا می رود.پس ذکر این نکته الزامی است که هواپیماها به دلیل افزایش نیروی جلو برنده یا Thrust اوجگیری می کنند نه افزایش نیروی برآ.

بیایید به مثال حرکت ماشین روی جاده نگاهی بیندازیم تا کمی بیشتر در این مورد بیاموزیم.بالا رفتن یک ماشین از سربالایی درست مانند اوجگیری یک هواپیماست ؛ تنها تفاوت بین آن دو این است که شما ( یعنی خلبان ) به دلخواه خود شیب سربالایی را جهت اوجگیری تعیین می کنید.این کار با استفاده از کنترل الویتور که قبلا توضیح داده شد امکان پذیر است.

فرض کنید هنگام حرکت بر روی یک جاده صاف حداکثر سرعت به سمت جلوی ماشین برابر ۶۵ مایل می باشد.هنگامیکه ما از سربالایی بالا می رویم ( ماشین B ) سرعت تا ۵۰ مایل در ساعت کاهش پیدا می کند.اگر شیب سربالایی افزایش پیدا کند سرعت باز هم کاهش پیدا می کند.در شکل زیر در ماشین C سرعت به ۴۰ مایل در ساعت می رسد.

اصول تئوری پرواز ۱۶

قدرت محدود موتور ماشین نمی تواند در مقابل پسای ناشی از مقاومت باد به علاوه نیروی وزن پایین کشنده هنگام زیاد شدن شیب جاده مقاومت کند ، لذا سرعت ماشین کم می شود.تنها راهی که می توان به این ماشین قدیمی کمک کرد که با سرعت بیشتری از سربالایی بالا برود ، این است که یا یک موتور قویتر و بزرگتر برای آن بگذاریم یا آنرا مجددا طوری طراحی کنیم که در مقابل باد مقاومت کمتری از خود نشان دهد.

دقیقا مشابه همین تحلیل در مورد هواپیمایی که قصد اوجگیری دارد نیز صدق می کند زیرا هواپیما نیز در واقع قصد بالا رفتن از یک سربالایی در هوا را دارد.بیایید تصور کنیم که هواپیمای ما با حداکثر قدرت موتور اعمال شده می تواند با سرعت ۱۲۰ مایل در ساعت به طور مستقیم و بدون تغییر ارتفاع پرواز کند. ( هواپیمای A در شکل زیر )

اصول تئوری پرواز ۱۶

اهرم گاز هواپیما را گاز ماشین تصور کنید با این تفاوت که اهرم گاز در هواپیما با دست کنترل می شود.شما برای دستیابی به قدرت موتور بیشتر آنرا به جلو فشار می دهید و برای کاهش موتور آنرا عقب می کشید.اعمال کردن کمی فشار به عقب بر فرامین هواپیما و در واقع بر الویتور باعث بالا رفتن دماغه آن خواهد شد ( هواپیمای B ).این عمل باعث می شود که هواپیما یک اوجگیری را با یک شیب کم آغاز کند و همچنین سرعت آن کاهش می یابد.اجازه دهید بگوییم تا ۸۰ مایل در ساعت همانند سرعت یک اتومبیل.

تلاش برای افزایش شیب صعود ( هواپیمای C ) سرعت ما را تا ۷۰ مایل در ساعت کاهش می دهد.ما نمی توانیم با سرعتی بیشتر از ۷۰ مایل در ساعت ، از شیبی که انتخاب کرده ایم ، بالا برویم زیرا ما نیروی جلو برنده یا Thrust اضافی در اختیار نداریم.

هر چه ما زاویه صعود خود را بیشتر کنیم ، سرعت ما بیشتر کاهش خواهد یافت ؛ درست همانند سرعت اتومبیل.اما در اینجا هواپیما به شیوه خاص خود و بر خلاف ماشین رفتار خواهد کرد.تقریبا به پایان اصول تئوری پرواز ۱۶ رسیده ایم.

هواپیماها برای آنکه بال هایشان بتوانند نیروی برآ مورد نیاز را جهت باقی ماندن آن ها در هوا تولید کنند ، می بایست بتوانند یک سرعت رو به جلوی حداقل را حفظ کنند.آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا هواپیماها به باند نیاز دارند ؟ درست مانند ورزشکاران پرش طول.هواپیماها و قهرمانان پرش طول قبل از این که بتوانند در هوا پرواز کنند ، می بایست به یک حداقل سرعت مشخص و معین دست پیدا کنند.

در اینجا به پایان اصول تئوری پرواز ۱۶ رسیدیم ؛ منتظر بخش بعدی باشید !!


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۱۶”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی