اصول تئوری پرواز ۱۸

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۱۸

اصول تئوری پرواز ۱۸ را با مبحث نزول یا پایین آمدن ها شروع می کنیم ، امیدوارم که این مطالب برای شما مفید واقع شود.

پایین آمدن ها یا نزول ها ( Descents )

همانطور که قدرت موتور ماشین باعث بالا رفتن از سربالایی می شود ، جاذبه زمین نیز آنرا به پایین می کشد.

اگر پایتان را از روی گاز بردارید ، سرعتی که اتومبیل با آن شیب را پایین می رود ، بستگی به تندی شیب خواهد داشت.هرچه شیب سرازیری بیشتر باشد ، سرعت بیشتر می شود و هرچه شیب کمتر شود ، سرعت نیز نسبت به آن کاهش می یابد.اگر زاویه شیب خیلی کم شود ، آنگاه مقداری نیروی موتور نیز برای حفظ سرعت رو به جلوی کافی ، لازم و ضروری است.

هواپیماها نیز می توانند یک سراشیبی را بدون استفاده از قدرت موتور طی کنند.فقط کمی دماغه را پایین بیاورید ، تا آزادانه پایین بیاید بدون استفاده از هیچ نیرویی ( البته در واقعیت چنین چیزی نیست اما ما اینطور تصور می کنیم ).شما می توانید وضعیت دماغه را با استفاده از الویتور رو به پایین تنظیم کنید و آنگاه با هر سرعتی ( البته قابل قبول و نه غیر عادی ) نزول کنید.

اصول تئوری پرواز ۱۸
شما اکنون با مطالبی که در اصول تئوری پرواز ۱۸ مطالعه کردید ، پاسخ سوال مسافری را که برای اولین بار سوار هواپیما می شود و ممکن است از شما بپرسد که ” در صورت از کار افتادن موتور چه اتفاقی می افتد ؟ ” را می دانید و پاسخ این است که ” هواپیما تبدیل به یک گلایدر می شود و مانند یک تخته سنگ پایین نمی افتد.

بر خلاف اوجگیری ، شما قادر به انتخاب سرعت های متفاوتی جهت نزول یا کم کردن ارتفاع می باشید.در تعیین آن ها ، عوامل بسیاری از جمله دید رو به جلو ، خنک شدن بهتر موتور و اثرات تکان ها و اغتشاشات هوایی بر بدنه هواپیما ، در نظر گرفته می شود.در هر حال ، در آخرین مرحله از یک تقرب جهت فرود ( که فاینال اَپروچ نامید می شود ) شما باید یک سرعت خاص را نگه دارید.معمولا این سرعت حداقل ۳۰ درصد سرعت استال هواپیماست.هنگامی که نزدیک برخورد چرخ ها به زمین قرار گرفتید ، افزایش شدید سرعت یا اعمال کنترل های شدید و غیر عادی به فرامین معمولا باعث برخورد شدیدتر هواپیما با زمین می شود.

بخش مقدماتی مبحث Descent در اصول تئوری پرواز ۱۸ به پایان رسید و حالا مقدمات اوجگیری را دنبال می کنیم.

آغاز یک اوجگیری

خواندن تئوری پرواز بدون انجام آن هیچ لطفی نخواهد داشت.پس بیایید مراحلی را که می بایست جهت ورود به یک اوجگیری انجام دهیم با هم مرور کنیم.فرض کنیم که هواپیمای شما در حال پرواز مستقیم و افقی و با سرعت ۱۰۰ نات می باشد.ورود به یک اوجگیری مستلزم آن است که به طور همزمان دماغه هواپیما را کمی بالا ببرید و قدرت موتور را نیز تا قدرت اوجگیری افزایش دهید.

پس از این کارها ، می بایست هواپیما را با توجه به جمیع شرایط از جمله بادهای موافق یا دید رو به جلوی بهتر ، تا آنجا که به یک سرعت قابل قبول دست یابید به طرف جلو و بالا هدایت کنید.در هواپیمای سسنا ۱۷۲ شما همواره باید از حداکثر قدرت موتور جهت اوجگیری استفاده کنید.سپس هواپیما را در وضعیت مناسب رو به بالا تریم کنید تا این وضعیت اوجگیری حفظ شود.

اصول تئوری پرواز ۱۸
به محض اینکه شما شروع به بالا بردن دماغه می کنید ، متوجه می شوید که سرعت کاهش می یابد و نشاندهنده سرعت عمودی نیز یک اوجگیری را نشان می دهد.این یک علامت مطمئن جهت پی بردن به این است که در حال اوجگیری هستید.تصویری که در بالا مشاهده کردید هواپیمایی را که با سرعت ۸۵ نات و نرخ ۵۰۰ پا در دقیقه در حال اوجگیری است نشان می دهد.

شما در حال اوجگیری هستید

مهندسین به ما می گویند که بهترین سرعت اوجگیری با سسنا ۱۷۲ حدود ۷۴ نات می باشد.از آنجاییکه سرعت اوجگیری هواپیما در تصویر بالا ، ۸۵ نات است ، چگونه در حالیکه با حداکثر قدرت موتور یا اصطلاحا ” فول پاور ” ( Full Power ) در حال اوجگیری هستید ، سرعتتان را تا ۷۴ نات کاهش می دهید ؟

پاسخ این است : دماغه را بالاتر ببرید ( یا به عبارت دیگر شیبی را که از آن بالا می روید بیشتر کنید ) تا به یک وضعیت اوجگیری یا شیب بیشتر دست یابید.این وضعیت را حفظ کنید و عکس العمل آنرا روی نشاندهنده سرعت نگاه کنید.

وضعیت دماغه را بالا و پایین ببرید و آن را به آرامی طوری تنظیم کنید تا سرعت ۷۴ نات ( ۷۵ نات هم خوب است ) را نشان دهد.کمی صبر داشته باشید ؛ هواپیماها دارای اینرسی یا لختی می باشند و هنگام تغییر وضعیت چند لحظه طول می کشد تا سرعتشان تثبیت شود.برای حفظ سرعت اوجگیری ۷۵ نات شما می بایست وضعیت دماغه را بر روی نشاندهنده افق مصنوعی حدود ۱۳ درجه بالا ببینید ، همچنانکه در تصویر زیر نمایش داده شده است.

اصول تئوری پرواز ۱۸
هر یک از خطوط درجه بندی افقی در نشاندهنده افق مصنوعی برابر ۵ درجه می باشد لذا شما می توانید آن ها را از پایین به بالا چنین بخوانید.۵ ، ۱۰ ، ۱۵ و ۲۰ درجه.۱۳ درجه پیچ تقریبا زیر سومین خط رو به بالا می باشد.البته ، وضعیت دماغه یا پیچ هواپیما برای یک اوجگیری ، ممکن است تغییرات کمی داشته باشد ، در هرحال آنچه حائز اهمیت است این است که شما وضعیت دماغه را طوری تنظیم کنید که سرعت اوجگیری دلخواهتان را به شما بدهد.اصول تئوری پرواز ۱۸ نیز به پایان رسید !!


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۱۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی