اصول تئوری پرواز ۱۹

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۱۹

اصول تئوری پرواز ۱۹ را در حالی آغاز می کنیم که مقدمات اوجگیری یک هواپیما را می دانیم.بنابراین ، دفعه بعد که خواستیم یک اوجگیری را آغاز کنیم ، این روند را دنبال می کنیم ، دماغه را از روی نشاندهنده افق مصنوعی تا حدود ۱۳ درجه به سمت بالا می بریم _ همانند بخش قبلی _ اهرم گاز یا Throttle را تا انتها جلو برده و هواپیما را برای حفظ این وضعیت تریم می کنیم.به همین سادگی.

پس این کار را در سه مرحله انجام می دهیم :

 1. وضعیت هواپیما ( Attitude )
 2. قدرت موتور ( Power )
 3. تریم ( Trim )

وضعیت هواپیما را تغییر دهید ، پاور را نیز تغییر دهید و سپس هنگامیکه وضعیت جدید تثبیت شد هواپیما را تریم کنید.

البته ، شما ممکن است تمایل داشته باشید که با سرعت بیشتری اوجگیری کنید.این کار اغلب دید رو به جلو از بالای صفحه آلات دقیق را بهتر می کند ( بنابراین شما می توانید جلو را بهتر دیده و از برخورد با سایر هواپیماها اجتناب کنید ).هنگامیکه سریع رسیدن به یک ارتفاع برای شما مهم نیست ، از سرعتی استفاده کنید که هم نرخ اوجگیری مناسب و هم یک دید رو به جلوی خوب به شما بدهد.

تا کجا ادامه دهیم ؟

اگر شما بدون وقفه به اوجگیری خود ادامه دهید ، در نهایت از جو خارج خواهید شد.درست است ؟

در حقیقت چنین چیزی اتفاق نمی افتد.اما اکنون وقت آن رسیده است که بدانید که چگونه پایین بیایید.پایین آمدن با یک هواپیما را مانند پایین آمدن یک اتومبیل از یک سراشیبی در نظر بگیرید.در ابتدا ، زمانیکه اتومبیل در ابتدای پایین آمدن از یک سراشیبی تند قرار می گیرد ، شما ناخودآگاه پای خود را از روی گاز بر می دارید و به سمت پایین حرکت می کنید.

تندی شیب سرازیری تعیین کننده نهایی سرعت شما می باشد.شیب های تند ، باعث افزایش سرعت و پایین آمدن با سرعت های بالاتر و شیب های کم باعث کمتر شدن سرعتتان می شود.این مساله در مورد هواپیماها نیز صدق می کند.

اصول تئوری پرواز ۱۹

تصویر بالا هواپیمایی را نشان می دهد که قدرت موتورش را تا حداقل مقدار ممکن یعنی همان حالت خلاص در ماشین که در اینجا آیدل ( Idle ) نامیده می شود ، کاهش داده است.در این شرایط ، هواپیما در حالت خلاص ، از یک سراشیبی پایین می آید.سرعت هواپیما در این تصویر ۸۰ نات تثبیت شده است.خب ، حال بیایید که شیب سرازیری را تغییر دهیم.اصول تئوری پرواز ۱۹ را با بررسی تغییرات دنبال می کنیم.

تغییر وضعیت دماغه هواپیما یعنی تغییر سرعت آن

بیایید ببینیم چگونه یک تغییر کوچک در وضعیت دماغه هواپیما ، بر سرعت آن اثر می گذارد ، بدون آن که دوباره تریم را تنظیم کنیم.اگر شما دماغه را کمی پایین بیاورید ( یا شیب سرازیری را تندتر کنید ) با وضعیت جدید خواهید دید که سرعتتان تا ۹۰ نات افزایش می یابد.اینکار را با استفاده از نشاندهنده افق مصنوعی انجام دهید.با تنظیم خیلی جزیی وضعیت دماغه مثلا در حدود نیم ، یک یا حتی دو درجه و سپس حفظ کردن آن ، متوجه خواهید شد که سرعت افزایش می یابد.

در نهایت ، سرعت سنج ۹۰ نات را نشان خواهد داد و نشاندهنده افق مصنوعی ، وضعیت دماغه هواپیما را مشابه آنچه که در تصویر زیر نشان داده شده است ، به نمایش می گذارد.

اصول تئوری پرواز ۱۹

اگر شما می خواهید که با همین سرعت پایین بیایید ، هواپیما را برای حفظ این وضعیت تریم کنید.اگر شما دماغه را کمی بالا ببرید ( در اصل شیب سرازیری را کم کنید ) ، در خواهید یافت که می توانید وضعیت را طوری تنظیم کنید تا سرعت شما برابر ۷۰ نات شود.تصویر زیر بیانگر این موضوع است.

اصول تئوری پرواز ۱۹

این نحوه کنترل و تنظیم کردن سرعتتان هنگام دیسنت یا پایین آمدن می باشد.با استفاده از نشانه گذاری های واقع در نشاندهنده افق مصنوعی ، دماغه را بالا و پایین ببرید.یک تغییر کوچک را ایجاد کرده و اثرش را مشاهده کنید.به خاطر بسپارید هنگامیکه هواپیما سرعتش تغییر می کند ، می بایست کاملا صبور باشید.

کنترل کردن سرعت با استفاده از تنظیم وضعیت دماغه هواپیما یا پیچ بسیار مهم است ، به خصوص زمانیکه برای فرود آماده می شوید.گذشته از این ها ، هنگام تقرب جهت فرود ، شما می بایست با سرعت های متفاوتی پرواز کنید.با ایجاد تغییر در وضعیت پیچ هواپیما ، شما می توانید با هر سرعت دلخواه دیسنت کنید.فقط به یاد داشته باشید که از تریم برای حفظ کردن هواپیما در وضعیت دلخواه استفاده کنید و در نتیجه سرعتتان نیز ثابت می ماند.اصول تئوری پرواز ۱۹ را به پایان می رسانیم و با همراهی شما ادامه این بخش را در قسمت بعدی دنبال خواهیم کرد.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۱۹”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی