اصول تئوری پرواز ۲۰

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۲۰

اصول تئوری پرواز ۲۰ را با ادامه مبحث دیسنت که از مهم ترین عناوین آموزش می باشد دنبال می کنیم.برای دسترسی به تمامی بخش ها ، اینجا را کلیک کنید.

تغییر نرخ نزول یا آهنگ پایین آمدن

چگونه می توان با همان سرعت دلخواهمان پایین بیاییم اما نرخ پایین آمدنمان کم شود ( یعنی عدد کمتری را به روی نشاندهنده سرعت عمودی VSI بخوانیم ) ؟

بسیار خوب ، در اینجا باید از قدرت موتور یا پاور استفاده کنیم.قدرت موتور تاثیر مستقیم بر روی نرخ پایین آمدن شما دارد.با سرعت ۸۰ نات در حالیکه موتور در حالت آیدل قرار دارد ، هواپیما با نرخی در حدود ۷۰۰ پا در دقیقه پایین می آید ، چنانکه در شکل زیر نشان داده شده است.

اصول تئوری پرواز ۲۰

برای مثال ، تصور کنید در حال نزدیک شدن به زمین برای فرود می باشید و نرخ پایین آمدن کمتری را برای نشستن بر روی باند نیاز دارید ، چه می کنید ؟

قدرت موتور را تا ۱۸۰۰ پا در دقیقه افزایش دهید و دماغه را به آرامی طوری تنظیم کنید تا سرعت ۸۰ نات را نگه دارید و در صورت لزوم مجددا هواپیما را تریم کنید.آلات دقیق و نشاندهنده های شما باید مانند شکل زیر باشد.

اصول تئوری پرواز ۲۰

با این افزایش جزیی قدرت موتور ، هواپیما با نرخ ۳۰۰ پا در دقیقه پایین خواهد آمد ، البته ، مسلم است که اگر باز هم قدرت موتور را افزایش دهید ، هواپیما دیگر پایین نمی آید ؛ اگر شما باز هم قدرت موتور را افزایش دهید ، هواپیما به صورت افقی و لول پرواز خواهد کرد و حتی ممکن است شروع به اوجگیری با سرعت ۸۰ نات کند.اکنون زمان مناسبی است تا در مورد چگونه کنترل کردن هواپیما صحبت کنیم.

قدرت موتور ( موقعیت دسته گاز ) باید ابزار شما جهت تنظیم نرخ نزول ( آنچه که VSI نشان می دهد ) باشد.وضعیت پیچ هواپیما ( که با دسته بازی یا جوی استیک کنترل می شود ) ابزار شما برای نگه داشتن یک سرعت خاص است.شما در هنگام اوجگیری ، همیشه از حداکثر قدرت ممکن استفاده می کنید.در حالیکه وضعیت هواپیما را برای دستیابی به سرعت دلخواه با استفاده از جوی استیک تنظیم کرده اید.

خب از آنجاییکه اکنون در اصول تئوری پرواز ۲۰ با روند صعود و نزول آشنا هستید ، بیایید این ها را با مهارت هایی که قبلا در درس دوم آموخته ایم ، ترکیب کنیم.

نحوه خواندن ارتفاع از روی ارتفاع سنج

خوب حالا در اصول تئوری پرواز ۲۰ آموخته های قبلی را به کار می گیریم.شکل زیر یک ارتفاع سنج عادی را شنان می دهد که در اکثر هواپیماها وجود دارد.این ارتفاع سنج دارای دو عقربه می باشد و یک نقطه که ارتفاع هواپیما را بر حسب ده هزار پا نشان می دهد.عقربه کوتاه تر و عریض تر ، ارتفاع را بر حسب هزار پا نشان می دهد و عقربه بلند تر و نازک تر نشاندهنده ارتفاع در واحد صد پایی است.آسان ترین راه خواندن ارتفاع سنج این است که آنرا درست مانند ساعت بخوانید.

برای مثال : اگر ارتفاع سنج A در شکل زیر یک ساعت باشد ، شما آنرا چه می خوانید ؟ بله درست است.ساعت ۳ ، اما از آنجاییکه ارتفاع سنج A یک ساعت نیست ، چیزی را که نشان می دهد ، باید خواند ۳۰۰۰ پا ( عقربه بلند تر یا همان صد پایی مقابل صفر و عقربه کوچک تر یا همان هزار پایی مقابل ۳ قرار دارد )

اصول تئوری پرواز ۲۰

حال اگر ارتفاع سنج B را مانند ساعت در نظر بگیریم ، چه ساعتی را نشان می دهد ؟ بله ساعت ۳:۳۰ دقیقه یا سه و نیم.اما به عنوان یک ارتفاع سنج ، نشان می دهد ۳۵۰۰ پا.عقربه بزرگتر در مقابل عدد ۵۰۰ قرار دارد و عقربه کوچکتر جایی بین اعداد ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ قرار دارد ، بنابراین ارتفاع مورد نظر ۵۰۰ پا بیشتر از ۳۰۰۰ پاست یعنی ۳۵۰۰ پا.

اصول تئوری پرواز ۲۰

و اما اگر ارتفاع سنج C یک ساعت بود ، چه عددی را نشان می داد ، به نظر می رسد عقربه ها جایی هستند که یک ربع به هفت را نمایش می دهند یا دقیق تر بگوییم ، عقربه بزگتر عدد ۸۰۰ پا را نشان می دهد و عقربه کوچکتر کمی عقب تر از ۷۰۰۰ قرار دارد ، بنابراین ارتفاع سنج ارتفاع را چنین نشان می دهد.۸۰۰ پا گذشته از ۶۰۰۰ یعنی همان ۶۸۰۰ پا.

اصول تئوری پرواز ۲۰

حال سعی کنید ارتفاع سنج D را همانند یک ساعت بخوانید.ساعت چند است ؟ بله ، این طور به نظر می رسد که ساعت ۳ است ؛ اما بیایید کمی نزدیک تر برویم و دقیق تر به آن نقطه کوچک بنگریم ، این نقطه کمی جلوتر از عدد یک قرار گرفته است و بدین معناست که می بایست شما ده هزار پا به عددی که عقربه های بزرگ و کوچک ارتفاع سنج نشان می دهند بیفزایید.بنابراین ارتفاع سنج D ، ارتفاع ۱۳۰۰۰ پا را نشان می دهد نه ۳۰۰۰ پا.

اصول تئوری پرواز ۲۰

با پایان اصول تئوری پرواز ۲۰ مبحث صعود و نزول را به صورت مقدماتی درک کردیم و وقت آن رسیده که آموخته هایمان را با دروس قبلی ترکیب کنیم ؛ نحوه خواندن ارتفاع را دیدیم ، بقیه را در قسمت بعدی دنبال خواهیم کرد.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۲۰”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی