اصول تئوری پرواز ۲۱

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۲۱

اصول تئوری پرواز ۲۱ را با ترکیب آموخته هایمان با دروس قبلی دنبال می کنیم.

شرایط در حال تغییر است

تصور کنید که ما بخواهیم اوجگیری ها و نزول ها را با چرخش ها ترکیب کنیم.بیایید بررسی کنیم ، چگونه می توان در حالیکه در حال اوجگیری هستیم وارد یک زاویه کجی ۲۰ درجه شد یا یک بنک ۲۰ درجه زد و سپس به پرواز مستقیم و افقی بازگشت.

ابتدا ، اوجگیری را آغاز می کنیم.دماغه هواپیما را تا ۱۳ درجه بالای افق برده و یک وضعیت رو به بالا بگیرید ، دسته گاز را تا انتها جلو برده و سپس تریم کنید همانطور که در شکل زیر نمایش داده شده است.

اصول تئوری پرواز ۲۱

سپس برای رسیدن به کجی مورد نیاز خود ، گردش کنید.رمز این کار این است که از گوی نارنجی نشاندهنده افق مصنوعی به عنوان مرجعی برای وضعیت دماغه یا پیچ هواپیما استفاده کنید.از آنجاییکه بال های نارنجی رنگ در امتداد افق قرار نمی گیرند از گوی نارنجی رنگ به عنوان مرجع پیچ استفاده کنید و از آن اشاره گر نارنجی رنگ واقع در بالای نشاندهنده افق مصنوعی جهت مرجع زاویه کجی استفاده کنید.

هنگامیکه اوجگیری می کنید ( هم اینطور در مورد پایین آمدن ) بهترین زمان برای بازگشت به پرواز افقی زمانیست که به ۵۰ پایی ارتفاع مورد نظرتان رسیدید.یک فاصله ۵۰ پایی به شما کمک میکند تا از رد شدن از ارتفاع مورد نظر ( Overshooting ) یا از کمتر شدن ارتفاع هنگام بازگشت به حالت عادی ( Undershooting ) جلوگیری کنید.برای مثال اگر می خواهید به ارتفاع ۴۰۰۰ پا برسید برای برگشت به پرواز افقی و عادی خود ، زمانیکه ۳۹۵۰ را بر روی ارتفاع سنج خواندید ، کار خود را شروع کنید در این نقطه می بایست دماغه را پایین بیاورید و به پرواز افقی بازگردید.

بله درست است ، قدرت موتور هنوز در حالت ماکزیمم قرار دارد و این بسیار خوب است زیرا با این کار اجازه می دهید که هواپیما تا سرعت پرواز افقی شتاب بگیرد ( مگر آنکه بخواهید با سرعت کمتری به پرواز خود ادامه دهید ).سپس قدرت موتور خود را تا تنظیم قدرت موتور برای پرواز افقی یا کروز ( Cruise ) پایین بیاورید که حدود ۲۲۰۰ دور دقیقه می باشد.هنگامیکه سرعت تثبیت شد ، هواپیما را برای وضعیت جدید تریم کنید چنانکه در تصویر زیر نشان داده شده است.

اصول تئوری پرواز ۲۱

بسیار خوب ، با مواردی که در اصول تئوری پرواز ۲۱ متوجه شدید که چگونه باید عمل کنید. در هر صورت این مانور کار ساده ای نمی باشد ، خواه باور کنید یا نه.

به یاد داشته باشید که راز تغییر وضعیت هواپیما و رفتن از یک وضع پرواز به وضعیت دیگر ( مثلا از پرواز افقی و مستقیم به یک اوجگیری ) دارای سه گام است : یک ، دو ، سه ، … وضعیت ، پاور و تریم.

شما وضعیت هواپیمای خود را طوری تنظیم می کنید که در حالت اوجگیری قرار گیرد ( زاویه ۱۳ درجه اوجگیری در سرعت ۸۰ نات ) سپس قدرت موتور را تنظیم کنید ( در تمام این دروس شما با حداکثر قدرت موتور می بایست اوجگیری کنید ) و در انتها با استفاده از تریم این وضعیت را حفظ خواهید کرد.فرمول ، وضعیت ( Attitude ) ، قدرت ( Power ) و تریم ( Trim ) راز تغییر وضعیت پیچ هواپیما در هر شرایطی می باشد.

زمان چرخش به سوی پایین

در اصول تئوری پرواز ۲۱ کم کم یادگیری نکات مربوط جهت برگرداندن هواپیما به سطح باند را خواهیم آموخت.

فرض کنید شما در حالیکه در ارتفاع ۴۰۰۰ پایی می باشد با زاویه کجی ۲۰ درجه در حال چرخش به چپ هستید ، قصد دارید به ارتفاع ۲۵۰۰ پایی نزول کنید.برای اینکه این مانور را مهیج تر انجام دهید ، با سرعت ۹۰ نات این کار را انجام دهید.در این جا نحوه آنجام آنرا خواهیم فهمید.

ابتدا ، با یک گردش به چپ ، وارد بنک ۲۰ درجه شود سپس اهرم گاز را تا کمترین مقدار ممکن یا آیدل بیرون بکشید ( حالت آیدل موتور حالتی است که اهرم گاز در پایین ترین یا بیرون ترین جای ممکن خود قرار دارد و موتور کمترین قدرت ممکن را تولید می کند که آیدل پاور نام دارد ).سپس دماغه را تا اندازه ای پایین بیاورید که تصور می کنید سرعت ۹۰ نات را خواهید گرفت ( شما این نکته را خواهید دید که هنگامیکه قدرت موتور را کاهش می دهید ، دماغه هواپیما خود به خود پایین می افتد و شاید لازم باشد که شما حتی کمی فشار به عقب بر فرامین کنترل را افزایش دهید تا از کم شدن خیلی سریع ارتفاع جلوگیری کنید )

از آنجاییکه زاویه دماغه ۳ درجه رو به بالا به شما تقریبا سرعت ۸۰ نات را می دهد ، ممکن است برای نگه داشتن ۹۰ نات لازم باشد که دماغه را حدود یک درجه بالا نگه دارید ( وضعیت دماغه یک مقدار جزیی پایین تر از قبل ).به یاد داشته باشید ، به دلیل آنکه شما در حال گردش کردن هستید می بایست از گوی نارنجی نشاندهنده افق مصنوعی به عنوان مرجع پیچ استفاده کنید ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

اصول تئوری پرواز ۲۱

هنگامیکه شما به ارتفاع ۲۵۵۰ پایی رسیدید ، وضعیت هواپیما را به پرواز مستقیم و افقی بازگردانید سپس قدرت موتور را برای پرواز کروز یا افقی تنظیم کنید ، دور موتور ۲۳۰۰ دور در دقیقه باشد.هنگامیکه سرعت هواپیما تثیبت گردید ، آنرا تریم کنید.

به پایان اصول تئوری پرواز ۲۱ رسیدیم ، کم کم نکات لازم جهت برگرداندن هواپیما به سطح باند را خواهیم آموخت.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۲۱”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی