اصول تئوری پرواز ۲۳

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۲۳

در اصول تئوری پرواز ۲۳ درون هواپیمایی هستیم که با سرعت ۱۲۰ نات در ساعت پرواز می کند که تقریبا دو برابر سرعتی است که اکثر اتومبیل ها در بزرگراه ها دارند.

درس چهارم : پرواز با سرعت کم ( Slow Flight )

در اصول تئوری پرواز ۲۳ قصد داریم تا جایی که امکان دارد آهسته پرواز کنیم ؛ با اینکه غیر منطقی به نظر می رسد ولی ما یک دلیل قابل قبول برای انجام این کار داریم.

تمرین پرواز با سرعت کم در واقع تمرین برای بهتر انجام دادن بزرگترین رویداد پرواز است ؛ بله _ فرود.

در واقع ما نمی خواهیم که با سرعت پرواز افقی یا کروز فرود بیاییم برای این که هواپیماها برای حرکت با سرعت های بالا و در نزدیکی سطح زمین ساخته نشده اند.به طور کلی ، هرچه سرعت شما هنگام برخورد چرخ ها با زمین کمتر باشد ، کنترل کردن هواپیما نیز روی سطح باند آسان تر است.به علاوه هواپیماها قادر نیستند که خیلی آهسته پرواز کنند یا پرواز را متوقف کرده و شروع به افتادن کنند.( این عمل واماندگی نام دارد _ کمی درباره ی آن صحبت کردیم _ اما هیچ ربطی به بسته بودن موتور ندارد ، در دروس بعد در این مورد صحبت خواهیم کرد ) به همین دلیل هنگام پرواز با سرعت کم راحت باشید زیرا شما می دانید احتمال وقوع خطرات در کجاهاست.به علاوه ، همچنانکه شما در انتها پی خواهید برد ، بعضی اوقات لازم است که شما هواپیمایی را که با سرعت کمتر پرواز می کند ، تعقیب کنید.شما می بایست بدانید چگونه سرعت خود را تنظیم کنید تا از پشت با آنها برخورد نکنید.این ها تنها دلایل کمی برای تمرین کردن و آموختن پرواز با سرعت کم هستند.این یک مانور مهم است و هم اکنون در اصول تئوری پرواز ۲۳ می خواهیم بدانیم که بال های هواپیما چگونه نیروی Lift تولید می کنند.

بال و اجزای آن

اصول تئوری پرواز ۲۳

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید بال از چند بخش پیوسته تشکیل شده است : سطح انحنایی بالا ( سطح فوقانی ) ، سطح انحنایی پایین ( سطح تحتانی ) ، لبه حمله و خط قرمز یا وتر.

توجه کنید که سطح فوقانی بال ، قوس و انحنای بیشتری نسبت به سطح زیرین بال دارد.این مساله اتفاقی نیست و بسیار پر اهمیت است.شاید تنها اصطلاحی که تعریف آن چندان واضح نیست خط وتر یا Chord Line باشد.این خط یک خط فرضی است که لبه حمله بال را به لبه فرار آن متصل می کند ؛ این خط کاملا فرضی است ، درست مانند پیکان هایی که در درس یک ، چهار نیروی وارد بر یک هواپیمای در حال پرواز را نشان می دادند.

با وجود سطح منحنی بال ، کمی مشکل است که بگوییم ، جهت بال به کدام طرف می باشد.از آنجاییکه مهندسین مخالف تردید هستند ، توافق کرده اند که خط وتر نشانگر شکل کلی یک بال می باشد.

بال چگونه عمل می کند

برای درک نیروی برآ ، باید مجسم کنید که بال چگونه در هوا حرکت می کند.مهندسین هوا فضا در مورد تماس بال با هوا یا پیشروی آن در هوا با زاویه خاص صحبت می کنند.کدام قسمت بال پیشروی می کند و اول با هوا برخورد می کند ؟

لبه حمله ؟ لبه فرار ؟ سطح فوقانی بال ؟ اینجاست که تعریف خط وتر مفید واقع می شود.

از آنجا که بال ها در سایزها و اشکال مختلف وجود دارند ، گاهی اوقات تعیین این موضوع که کدام قسمت بال و چگونه آن قسمت با هوا تماس پیدا می کند، کمی مشکل است.خوشبختانه ، خط وتر بیان کننده یک مرجع کلی برای شکل بال می باشد.اگر بگوییم که باد با زوایه ۱۸ درجه به سمت بال می وزد منظور این است که زاویه باد و خط وتر برابر ۱۸ درجه می باشد.به تصویر زیر نگاه کنید ، زاویه حمله ، زاویه بین خط وتر و باد نسبی است.

اصول تئوری پرواز ۲۳

به پایان اصول تئوری پرواز ۲۳ رسیدیم ، توجه کنید که پرواز با سرعت کم یکی از مهمترین بخش های آموزش شبیه ساز می باشد لذا در فراگیری آن حداکثر توان خود را بکار بگیرید.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۲۳”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی