اصول تئوری پرواز ۲۵

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۲۵

در اصول تئوری پرواز ۲۵ بررسی می کنیم که بال هواپیما چگونه هوا را می شکافد و برآ تولید می کند.

شکافته شدن هوا توسط بال

شکار کردن ، ورزش مورد علاقه بعضی افراد می باشد.حمله کردن به یک حیوان بدین معناست که شکارچی باید اسلحه خود را ” دقیقا ” به سوی حیوان در نظر بگیرد.شکارچی تفنگ را برای شکار تنظیم می کند و مسیر حرکت گلوله را مشاهده می کند.

یک هواپیما برخلاف یک تفنگ می باشد ، زیرا طی کردن مسیر عمودی به سمت بالا یا اوجگیری ، متفاوت است از شیب آن ( یا جهتی که دماغه به طرف بالا و به آن مشاهده می کند ).برج ۷۵۰ پایی انتهای باند را به خاطر بیاورید ! هنگام برخاستن اگر سمت هواپیمایتان را اندکی بالای نوک این مانع قرار دهید ، به نظر نمی رسد که بتوانید از آن عبور کنید .در واقع ، از تنها چیزی که عبور می کنید محوطه زیر پایتان است و نیز مردمی که در پایین برج سعی می کنند که شما را خبردار کنند. 🙂

به یاد داشته باشید که هواپیماهایی با قدرت موتور کمتر ، مسیر صعودی با شیب کمتر دارند.( بر خلاف بعضی از هواپیماهای جنگنده ) مهمترین نکته که می بایست اینجا به آن پی ببرید این است که دماغه هواپیما ( و به تبع آن بال ) می توانند به جهتی غیر از مسیر واقعی اوجگیری اشاره کنند.یک زاویه بین مقداری که بال در وضعیت اریب قرار گرفته است و مسیر اوجگیری هواپیما وجود دارد.

اصول تئوری پرواز ۲۵

اگر به یاد داشته باشید که باد نسبی همواره برابر و در خلاف جهت مسیر پرواز هواپیما وجود دارد ، می توان آن جمله را دقیق تر چنین بیان کرد که زاویه مورد نظر بین خط وتر و باد نسبی وجود دارد ، این زاویه را زاویه حمله یا Angle Of Attack می گویند.( تصویر بالا )

شکل زیر خط وتر یا Chord Line هواپیمای A را که یک زاویه ۵ درجه ای با باد نسبی می سازد نشان می دهد.یک راه مرسوم تر بیان این موضوع این است که بگوییم زاویه حمله بال ۵ درجه می باشد.هواپیماهای B ، C و D به ترتیب افزایش زاویه حمله را تا ۱۰ ، ۳۰ و ۴۵ درجه نشان می دهند.هر چه اختلاف بین بال و باد نسبی بزرگتر باشد ، زاویه حمله بیشتر خواهد شد و همانطور که مشاهده می کنید ، نیروی برآی بال ارتباط مستقیم با زاویه حمله دارد.

اصول تئوری پرواز ۲۵

نیروی برآ چگونه تولید می شود

با ادامه اصول تئوری پرواز ۲۵ در خدمت شما هستیم.بال شکافنده نهایی هوا می باشد.بال با قدرتی مانند شمشیر سامورایی یا یک ضربه کاراته هوا را می شکافد و یک وسیله بسیار دقیق برای شکافتن هوا می باشد و برای این منظور ساخته می شود که از بین مولکول های هوا عبور نموده و آن ها را به بالا یا پایین پراکنده کند البته در حالیکه مقاومت کمتری در جهت افقی ایجاد می کند.

هر نوع مقاومت بال در جهت افقی باعث کند شدن حرکت بال در هوا می شود ، این مقاومت افقی ، پسا نامیده می شود و یک نوع مانع برای حرکت به حساب می آید.

اصول تئوری پرواز ۲۵

شکل بالا نشان می دهد که باد چگونه در اطراف یا ایرفویل به جریان در می آید.جریان هوا به لبه حمله بال برخورد می کند و قسمتی از آن از بالای بال عبور کرده و قسمتی از آن از زیر بال.هر دو بخش جریان هوای بالا و زیر بال ، سبب تولید نیروی برآ می باشند.

به پایان اصول تئوری پرواز ۲۵ رسیدیم.با ادامه این مجموعه آموزشی ، همراه سیم مدز باشید.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۲۵”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی