اصول تئوری پرواز ۲۶

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۲۶

بیایید در اصول تئوری پرواز ۲۶ بررسی کنیم که چگونه هوایی که از زیر بال عبور می کند و به زیر بال ضربه می زند ، مقداری نیروی برآ تولید می کند.

تولید نیروی برآ توسط فشار هوا

با بیرون نگه داشتن دست از شیشه اتومبیل در حال حرکت ، دو مسئله اتفاق می افتد : این کار نشان می دهد که یک سطح نسبتا صاف چگونه نیروی برآ تولید می کند و نیز چگونه باد در اثر برخورد با دست به پایین منحرف می شود.شکل زیر این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

اصول تئوری پرواز ۲۶

طبق قانون سوم نیوتون ، برای هر عمل ، عکس العملی است مساوی و در خلاف جهت.جریان هوا به طرف پایین متمایل می شود و طبق این قانون بال به سمت بالا ( خلاف جهت حرکت باد ) متمایل می شود.این حرکت به سمت بالا ، نتیجه برخورد صدها میلیون مولکول هوا به سطح زیرین بال و انرژی ای است که از این برخورد حاصل می شود.همچنین ایجاد سطح پرفشار زیر بال نیز نتیجه همین فشرده شدن مولکول های هواست ، بال به دلیل فشاری که از طرف پایین به آن وارد می شود به طرف بالا حرکت می کند.

این نوع نیروی برآ ، برآی متراکم نامیده می شود.برآی متراکم تنها قسمتی از برآی کل تولید شده توسط بال را تشکیل می دهد و این بدان معناست که فقط برآی متراکم نیست که باعث به پرواز در آمدن بال می شود ؛ بخش قویتر نیروی برآ در اثر انحنای جریان هوای عبوری از روی سطح بال به وجود می آید.

انحنای جریان هوای عبوری از سطح فوقانی بال

هواپیماهای مسافربری ( در حقیقت تمام هواپیماها ) از بال های خود برای خم کردن ( منحرف کردن ) هوا استفاده می کنند.اصطلاح خم شدن باد ، به طور کامل تمام زوایا و مسائل این موضوع را که چگونه هواپیماها به پرواز در می آیند بیان نمی کند ، بنابراین ما از یک کلمه فانتزی یونانی برای بیان این مسائل استفاده می کنیم ” آیرودینامیک “.به زبان ساده می توان چنین گفت : بال یک وسله دقیق و حساس برای خم کردن یا قوس دار کردن جریان هوا می باشد.

اما چگونه قوس پیدا کردن جریان هوای سطح فوقانی بال ، باعث تولید نیروی برآ می شود ؟ بیایید به این موضوع پی ببریم.شکل زیر برش عرض یک ایرفویل را نشان می دهد.این شکل را به دقت بررسی کنید ، در زاویه های حمله کوچک ، هوایی که از بالای بال عبور می کند خم می شود یا اصطلاحا قوس پیدا می کند و با یک دقت فوق العاده از انحنای فوقانی بال عبور می کند.جریان هوای زیر بال به دلیل انحنای کمتر سطخ زیرین ، قوس کمتری پیدا می کند.قوس پیدا کردن هوای عبوری از سطح فوقانی بال باعث می شود که هوایی که مسیر قوس دار بالای بال را طی میکند مسافت بیشتری را نسبت به هوایی که از سطح تقریبا صاف پایین عبور می کند ، بپیماید و از آنجا که هوای عبوری از سطح بالایی بال می بایست همزمان با هوای عبوری از سطح پایینی بال به لبه فرار برسند ، پس می بایست با سرعت بیشتری حرکت کند ( آزمایش ها و مدارک علمی نیز این موضوع را صدق می کنند )

اصول تئوری پرواز ۲۶

اصول تئوری پرواز ۲۶ را در سیم مدز ، مرجع شبیه ساز پرواز دنبال می کنید !!

برای مثال ، خودتان را به جای فردی که در تصویر زیر است بگذارید.شما در پیاده رو قدم می زنید و سگ در کنار خیابان.

در همین هنگام این سگ با یک فولکس قورباغه ای پارک شده کنار خیابان برمی خورد و ترجیح می دهد که از روی آن عبور کند ، واضح است که مسافت رفتن از بالای اتومبیل نسبت به مسافتی که شما در روی سطح صاف پیاده رو طی می کنید ، بیشتر است و برای آنکه توسط قلاده اش به دنبال شما کشیده می شود می بایست سریعتر حرکت کند.

اصول تئوری پرواز ۲۶

آیا شما متوجه تشابه بین بال و ساختار این اتومبیل شدید ؟ سطح بالای فولکس واگن نیز انحنای بیشتری نسبت به سطح تقریبا صاف زیر آن دارد.با رد شدن هوا از سطح فوقانی بال ، سرعتش به دلیل انحناء پیدا کردن افزایش می یابد.اکثر بالها این گونه طراحی شده اند که سطح فوقانی انحنای بیشتری داشته باشد.

نسبت به یک سطح زیرین تقریبا صاف به دلیل شکل خاص بال ، سطح قوس دار آن ، حتی در یک زاویه حمله کم نیز هوا را مجبور به سریعتر عبور کردن می کند.این موضوع باعث تولید نیروی مورد علاقه شما هنگام پرواز می شود.درست است ، نیروی برآ.با ذکر این مسائل به پایان اصول تئوری پرواز ۲۶ رسیدیم.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۲۶”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی