اصول تئوری پرواز ۲۸

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۲۸

در اصول تئوری پرواز ۲۸ زمان آن رسیده است که درباره جزییات ورود به مانور ” پرواز با سرعت کم ” و نحوه پرواز در این شرایط صحبت کنیم.

پرواز با سرعت کم به طور عملی

در پرواز مستقیم و افقی با قدرت موتور مناسب پرواز کروز ، هواپیما تقریبا با سرعتی حدود ۱۱۰ نات حرکت می کند.زاویه دماغه با افق یا وضعیت پیچ هواپیما در این حالت تقریبا ۴ درجه به سمت بالا می باشد ، با توجه به این شرایط شما چگونه وارد مانور پرواز با سرعت کم یا اسلو فلایت می شوید.بیایید شرایط را چنین تصور کنیم که شما در حال آماده شدن برای فرود هستید و می بایست سرعت خود را تا ۷۵ نات کاهش دهید تا از برخورد با هواپیمای مقابلتان جلوگیری کنید.هنگامیکه وارد مانور اسلو فلایت می شوید ، هواپیمای شما باید وضعیتی مشابه شکل زیر داشته باشد.

اصول تئوری پرواز ۲۸

برای ورود به اسلو فلایت در حالیکه ارتفاع خود را ثابت نگه داشته اید :

 1. قدرت موتور را تا حالت آیدل کاهش دهید.با کمی تجربه شما در آینده خواهید فهمید که چه قدرت موتوری برای این کار مناسب است ؛ پس پاور را تا همان اندازه کاهش خواهید داد.
 2. دماغه را تا اندازه ای بالا نگه دارید که عقربه VSI بر روی عدد صفر ثابت باقی بماند.
 3. در حالیکه سرعت هواپیما شروع به کم شدن می کند ، کمی هواپیما را در حالت دماغه رو به بالا تریم کنید تا این وضعیت حفظ شود ( طبق علایم نشاندهنده افق مصنوعی می بایست حدود ۹ درجه دماغه را به بالا تریم کنید )
 4. هنگامیکه هواپیما به سرعت مورد نظر رسید ، قدرت موتور را افزایش دهید تا این وضعیت حفظ شود ( تقریبا تا ۱۹۰۰ دور در دقیقه ).تصحیح های کوچکی در وضعیت دماغه انجام دهید تا سرعت دلخواه حفظ شود.
 5. یک تریم نهایی انجام دهید ( البته در صورت لزوم ) تا وضعیت پیچ و دماغه هواپیما حفظ شود و در نتیجه سرعت مورد نظرتان را به شما بدهد.
خارج شدن از مانور پرواز با سرعت کم

بیایید تصور کنیم که هواپیمایی در حال پرواز پشت سر شماست و برج مراقبت می گوید که سرعتتان را از ۷۵ نات به ۸۵ نات افزایش دهید ، شما چونه این کار را انجام می دهید ؟ خیلی ساده و برعکس روند ورود به اسلو فلایت.

اصول تئوری پرواز ۲۸

برای خروج از اسلو فلایت :

 1. قدرت موتور را کمی افزایش دهید ، تقریبا تا ۲۰۰۰ دور در دقیقه.
 2. دماغه را تا اندازه ای پایین بیاورید که عقربه VSI بر روی صفر ثابت بماند.
 3. در حالیکه هواپیما شتاب می گیرد ، دماغه را تریم کنید تا وضعیت دماغه دلخواهتان حفظ شود ( تقریبا در حدود ۶ درجه دماغه رو به بالا تریم شود ، مانند نشاندهنده افق مصنوعی در شکل بالا )
 4. هنگامیکه هواپیما به سرعت دلخواه رسید ، قدرت موتور را تا انداره ای اعمال کنید که ارتفاعتان حفظ شود و وضعیت دماغه را نیز طوری تصحیح کنید تا این سرعت حفظ شود.
 5. هواپیما را تریم نهایی کنید ( البته در صورت لزوم ) تا این وضعیت دماغه را که سرعت دلخواهتان یعنی ۸۵ نات را به شما می دهد حفظ کنید.

به پایان اصول تئوری پرواز ۲۸ رسیدیم.در ادامه این مجموعه آموزشی همراه سیم مدز باشید.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۲۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی