اصول تئوری پرواز ۳۴

اصول تئوری پرواز ۳۵

اصول تئوری پرواز ۳۴

در اصول تئوری پرواز ۳۴ همانطور که در قسمت قبلی گفتیم می خواهیم در مورد چراغ های VASI و تنظیم مسیر گلاید صحبت کنیم ، مانند همیشه ما را تا پایان این بخش همراهی کنید.

چراغ های نشاندهنده مسیر صحیح تقرب _ VASI

VASI که مخفف Visual Approach Slope Indicator می باشد ، در شرایطی که دید رو به جلوی شما محدود یا در شب مفید است.گاهی نبود نشانه های قابل رویت خارجی برای تقرب ، تعیین مسیر صحیح گلاید را جهت فرود مشکل می سازد.خوشبختانه در چنین مواردی چراغ های نشاندهنده مسیر صحیح تقرب یا ” VASI ” وجود دارد که مسیر صحیح گلاید را به شما نشان می دهد.

VASI معمولا از دو جفت چراغ نشاندهنده که در طرفین باند قرار دارند تشکیل شده است ( به همین دلیل بعضی مواقع این چراغ ها را جفت VASI می نامند ).چراغ های جفت VASI ( تلفظ صحیح این چراغ ها وَزی می باشد ) معمولا به فاصله ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ پا از نقطه آغاز باند قرار دارند ، همچنانکه در شکل زیر مشاهده می کنید.

اصول تئوری پرواز ۳۴

این چراغ ها بسته به ارتفاع شما به رنگ قرمز یا سفید هستند ، رنگ هر کدام از این چراغ های درون جعبه ها ثابت است و چراغ های درون هر جعبه ، رنگشان تغییر نمی کند ، در حقیقت آنچه که تغییر می کند ارتفاع شماست که شما را قادر می سازد که از زوایای مختلف به چراغ های VASI نگاه کرده و در نتیجه رنگ های متفاوتی را ببینید.

هنگامیکه شما پایین تر از مسیر صحیح گلاید قرار دارید هر دو ردیف چراغ های VASI به رنگ قرمز در می آیند.بعضی از خلبانان این حالت را با جمله ی ” قرمز بالای قرمز ، خطر نزدیک است ” به خاطر می سپارند.

هنگامیکه چراغ بالا قرمز و چراغ پایین سفید است شما نسبت به چراغی که به شما نزدیک تر و سفید است ، بالای مسیر گلاید و نسبت به چراغی که از شما دورتر و قرمز است ، کمی پایین تر از مسیر گلاید واقعید.بنابراین در یک خط بین آن دو در حال پرواز هستید و دقیقا در حال پرواز بر روی مسیر صحیح گلاید هستید.

البته اگر شما خیلی بالا باشید هر دو ردیف چراغ های VASI سفید خواهند بود.نرخ نزول خود را افزایش دهید تا زمانیکه چراغ های ردیف بالایی قرمز شوند.هنگامیکه بخش عملی درس فرود را آغاز کنید ، شما نوع دیگری از چراغ های VASI را در فرودگاه بین المللی برمرتون ( Bremerton ) خواهید دید.شکل زیر یک نوع دیگر از این چراغ ها را به نام چراغ های نشاندهنده مسیر صحیح تقرب دقیق یا Precision Approach Path Indicator که به طور خلاصه PAPI نیز خوانده می شود ، نشان می دهد.

اصول تئوری پرواز ۳۴

این نشاندهنده از ترکیبی از چراغ های قرمز و سفید که به طور اتفاقی در کنار هم قرار دارند ، برای مشخص کردن مسیر صحیح تقرب استفاده می کند.این چهار چراغ کنار هم با تغییر مسیر تقرب شما ، تغییر رنگ می دهند.اگر شما شیب گلایدی برابر ۳٫۵ درجه داشته باشید ، تمام چهار چراغ PAPI به رنگ سفید می باشند.هنگامیکه بر روی یک شیب گلاید ۳ درجه ای باشید ، دو چراغ سمت چپ سفید و دو چراغ سمت راست به رنگ قرمز در می آیند و هنگامیکه شیب کمتر از ۲٫۵ درجه داشته باشید هر چهار چراغ قرمز می شوند.

هم اکنون در اصول تئوری پرواز ۳۴ می خواهیم مراحل تنظیم مسیر گلاید در صورت پایین بودن ، را بررسی کنیم.

تنظیم مسیر گلاید در صورتیکه خیلی پایین هستید

بسیار خوب ، بیایید تصور کنیم که شما می دانید که خیلی پایین هستید ، چگونه آنرا تصحیح می کنید ؟ با ذکر این نکته اصول تئوری پرواز ۳۴ را به پایان می رسانیم.

با مشاهده اولین نشانه پایین بودن ، قدرت موتور را افزایش دهید. ، با این کار متوجه خواهید شد که نرخ نزول شما بلافاصله کاهش خواهد یافت.به تصاویر زیر دقت کنید ؛ بخش A نشاندهنده VSI و بخش B نشاندهنده دور موتور در شرایطی که قدرت موتور کمی بیشتر است.بخش C نشاندهنده VSI و بخش D نشاندهنده دور موتور در شرایطی که قدرت موتور کمتر است.

اصول تئوری پرواز ۳۴

تنظیمات کوچک قدرت موتور باعث تنظیمات دقیق در مسیر گلاید می شود.هر انداره که پاور لازم است استفاده کنید تا هواپیما را به باند برسانید ، در حالیکه در تمام مسیر سرعت ۶۵ نات را حفظ کرده اید.درحالت ایده آل مسیر گلاید شما باید به طور یکنواخت و بدون آن که نیاز به قوس دار کردن زیاد و خم کردن آن باشد شما را به باند برساند ؛ بنابراین آماده باشید تا با ایجاد تغییرات لازم در قدرت موتور ، مسیر گلاید را تنظیم کنید تا شما را مستقیما به باند فرود برساند.از طرف دیگر ، اگر شما خیلی پایین هستید ، بهترین کار این است که قدرت موتور خود را افزایش داده و ارتفاع خود را حفظ کنید تا زمانیکه به نقطه ای برسید که از آنجا بتوانید یک تقرب نرمال به سمت باند را آغاز کنید.حال چه کاری باید انجام دهید اگر خیلی بالا باشید ؟ این مورد را بعدا بررسی می کنیم ، پس با ما همراه باشید.به پایان اصول تئوری پرواز ۳۴ رسیدیم.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۳۴”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =

اینستاگرام

 •  PMDG 737
 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی