اصول تئوری پرواز ۷

اصول تئوری پرواز ۳۷

اصول تئوری پرواز ۷

اصول تئوری پرواز ۷ به شروع مبحث پرواز مستقیم و بدون تغییر ارتفاع اختصاص یافته است.این مبحث در دو قسمت منتشر خواهد شد.

پرواز مستقیم و بدون تغییر ارتفاع

اکنون شما با یکی از اساسی ترین مانور های هوایی آشنا خواهید شد.پرواز مستقیم به این معناست که دماغه هواپیمای شما به طور ثابت به یک نقطه اشاره می کند و بال ها موازی با زمین می باشند.افقی یا بدون تغییر ارتفاع بدین معناست که ارتفاع هواپیما در طول پرواز تغییر نمی کند.شکل زیر بیانگر آن است که پرواز افقی و مستقیم از صندلی چپ هواپیما که معمولا خلبان می نشیند ، چگونه به نظر می رسد.

اصول تئوری پرواز ۷

چگونه متوجه می شوید که مستقیم پرواز می کنید ؟

از کجا بفهمیم که در حال پرواز افقی و مستقیم هستیم ؟! ساده ترین راه این است که از بالای صفحه آلات دقیق یا پنل ( Panel ) هواپیما و از شیشه به بیرون بنگریم.همانگونه که در شکل بالا نمایش داده شد.چنین به نظر می رسد که بخش بالایی صفحه آلات دقیق تقریبا با افق دور موازی است.این نکته بیانگر آن است که بال های شما در یک سطح قرار دارند که نشاندهنده آن است که شما در حال پرواز افقی و مستقیم به جلو هستید.

در شبیه ساز پرواز نگاه کردن به چپ و راست به راحتی و سادگی دنیای واقعی امکان پذیر نیست.بنابراین از نشان دهنده افق مصنوعی یا Attitude Indicator برای حفظ وضعیت هواپیما در حالت پرواز مستقیم و بدون تغییر ارتفاع استفاده می کنیم.نشان دهنده افق مصنوعی در بالای شش نشاندهنده اصلی پرواز و دقیقا در مقابل شما قرار داده شده است.

اصول تئوری پرواز ۷

نشاندهنده افق مصنوعی ، نمایشی غیر طبیعی و مصنوعی از افق طبیعی ارائه می دهد.همانطور که از نام آن پیداست این دستگاه وضعیت هواپیما یا Attitude را نمایش می دهد ( این دستگاه حرکت به سمت بالا و پایین دماغه یا همان Pitch و نیز کجی یا Bank بال ها را نیز نمایش می دهد ).

صفحه نمایش این دستگاه به دو قسمت تقسیم شده است.قسمت بالایی آن آبی است ، همرنگ آسمان واقعی و قسمت پایین قهوه ای است همانند زمین.خط سفید باریکی که این دو رنگ را از هم جدا می کند نیز خط افق مصنوعی فرض می شود.

خلبانان معمولا زمانی از نشاندهنده افق مصنوعی استفاده می کنند که به علت محدودیت های دید نمی توانند افق طبیعی را بر روی زمین ببینند یا زمانی که دیدن نوک بال ها امکان پذیر نمی باشد که این وضعیت معمولا در شبیه ساز پرواز پیش می آید.

با حرکت دادن دسته فرمان به سمت چپ ، هواپیما نیز به سمت چپ بنک می زند و بال چپ به طرف زمین می آید ؛ بدین ترتیب شما یک گردش به چپ را آغاز می کنید.توجه کنید که در این حالت هواپیمای کوچک درون نشاندهنده افق مصنوعی نیز که بال های نارنجی رنگ دارد به سمت چپ می چرخد و بال چپش پایین می آید.

اصول تئوری پرواز ۷

با بیان تخصصی تر می توان گفت که در حقیقت این صفحه پشت هواپیمای کوچک در این نشاندهنده است که حرکت می کند.با این وجود ، شما همیشه می توانید با تعیین این که کدام یک از بال های هواپیمای نارنجی رنگ به سمت پایین آمده است بگویید به چه سمتی در حال گردش هستید.

با حرکت دادن دسته فرمان به سمت راست به همان طریقی که قبلا توضیح داده شد ، نشاندهنده افق مصنوعی یک گردش به راست را نشان می دهد.حال بال نارنجی رنگ سمت راست هواپیمای کوچک پایین می آید.

اصول تئوری پرواز ۷

حرکت دادن دسته فرمان به چپ یا راست تا زمانی که هر دو بال نارنجی رنگ به موازات خط افق مصنوعی قرار گیرند ، دسته فرمان را به حالت اولیه خود یعنی در مرکز بر می گرداند و هواپیما نیز به پرواز مستقیم اولیه بر می گردد.

اصول تئوری پرواز ۷

در هر حال ، اگر بال ها کجی یا Bank نداشته باشند ، هواپیما نیز گردشی نخواهد داشت.امیدواریم اصول تئوری پرواز ۷ مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


سیم مدز در شبکه های اجتماعی : کلیک کنید


این مطلب را ارزیابی کنید
ارسال ...
User Review
۰ (۰ votes)

تگ ها

درباره : احسان نوری

در سال 1394 با هدف ایجاد مرجع ممتاز شبیه ساز پرواز جهت استفاده کاربران فارسی زبان ، سیم مدز را راه اندازی کرده و همواره در تلاش هستیم با مطالعه ، انتشار رایگان مطالب کاربردی و اتکاء به همراهی شما به تحقق این هدف سرعت ببخشیم !

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “اصول تئوری پرواز ۷”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نه =

اینستاگرام

 •    Camtasia Studio
 •   JD A320
 •  Aerosoft CRJ 700900 X httpsgooglJ7hz96
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737
 •  IXEG 737

دسترسی آسان

FS2004FSXP3Dx-plain
هواپیما

فرودگاه

منظره

اخبار

آموزش

نقد و بررسی

بازنقش

تبلیغات

http://uploadboy.com/bannerset/1/300x250.gif

کسب درآمد

تئوری پرواز

نظر سنجی

بیشترین فعالیت در کدام بخش باشد ؟

نتایج

در حال بارگذاری ... در حال بارگذاری ...
فضای مجازی