آموزش EditVoicepack

آموزش EditVoicepack

در آموزش EditVoicepack ، ساختن و اضافه کردن Callsign شرکت ها رو برای استفاده در شبیه ساز پرواز فرا می گیریم.فرض کنید می خواهیم عبارت SIMMODS رو به شبیه ساز پرواز اضافه کنیم.


شروع

– شروع

پس از اینکه نرم افزار EditVoicepack رو اجرا کردید به بخش advanced user interface رفته و سپس لیست کشویی My Modifications رو باز کنید.بعد روی قسمت Telephony Designators کلیک کنید و سپس گزینه New Modification رو بزنید.از تصویر زیر برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.


آموزش EditVoicepack


وارد کردن اطلاعات

– وارد کردن اطلاعات

بعد از انجام مراحل بالا ، بایستی اطلاعاتی رو برای ادامه کار وارد کنید.بخش Identifier مربوط به شناسایی شبیه ساز از آپدیت فایل هاست.بخش Phrase متنی هست که در شبیه ساز نمایش داده می شود و باید با حروف استاندارد انگلیسی و اعداد تکمیل شود.قسمت Description برای ورود توضیحات به صورت خلاصه هست.در بخش Author هم نام سازنده وارد می شود.در بخش Comment هم اطلاعات اضافه نوشته خواهد شد.از تصویر زیر برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.


آموزش EditVoicepack


انتخاب بخش اول صدا

– انتخاب بخش اول صدا

نحوه انتخاب صدا به چه صورت است ؟ در حقیقت باید از میان صداهای موجود تکه برداری کرد و بخش دلخواه را از میان آنها انتخاب کرد.مثلا برای ساخت عبارت SimMods از سه صدا استفاده شده ( Sim-mo-ds ) به این صورت که بخش SIM از عبارت Gassim ، بخش MO از عبارت Bayamo و بخش DS از عبارت Vidsel انتخاب شده و در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

در حالی که گزینه Pilot 0 (male) در فهرست صداها در حالت انتخاب قرار دارد ، از بخش جستجو با توجه به عبارتی که در حال ساخت آن هستید به دنبال صدای مورد نظر باشد (۱).بعد از نوشتن کلمه مورد نظر ( مثلا SIM ) لیستی از عبارت ها به نمایش در می آیند (۲) که باید مناسب ترین آنها را با دابل کلیک کردن انتخاب کنید.(۳)از تصویر زیر برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.


آموزش EditVoicepack


تنظیم صدای انتخابی

– تنظیم صدای انتخابی

وقتی عبارت مورد نظر ( مثلا Gassim ) رو انتخاب کردید ، باید بخش مورد نظر ( در اینجا SIM ) رو از میان اون انتخاب کنید.برای این کار موس رو به گوشه بخشی که موج صدا نشان داده شده برده و با بردن به چپ یا راست قسمت مورد نظر رو انتخاب کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.از تصویر زیر برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.


آموزش EditVoicepack


انتخاب و تنظیم بخش های بعدی صدا

– انتخاب و تنظیم بخش های بعدی صدا

بعد از تنظیم بخش اول صدا باید برای تکمیل عبارت مورد نظر ، مجدد جستجو کرده و مانند مراحل قبلی تنظیمات را روی آن اعمال کرد.این کار تا رسیدن به نتیجه دلخواه ادامه خواهد داشت.از تصویر زیر برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.


آموزش EditVoicepack


اضافه کردن Callsign به فهرست صداها

– اضافه کردن Callsign به فهرست صداها

تمامی تغییراتی که تا به حال انجام شده بر روی گزینه Pilot 0 (male) اعمال شده ، برای اعمال بر روی دیگر گزینه ها باید آن ها را در حالت انتخاب قرار داد و گزینه Copy را انتخاب کرد.از تصویر زیر برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.


آموزش EditVoicepack


ذخیره کردن Callsign

– ذخیره کردن مراحل و اعمال در شبیه ساز

پس از اینکه تمام مراحل بالا را انجام دادید باید این Callsign جدید رو ذخیره (CTRL-S) و سپس آپدیت (CTRL-U) رو انجام بدید تا در شبیه ساز قابل استفاده باشد.هم اکنون اگر به شبیه ساز مراجعه کنید ، پس از انتخاب هر هواپیما و رفتن به بخش Details مشاهده می کنید که شناسه آن تصحیح می شود ( در صورت موجود بودن )

اضافه کردن دیگر Callsign ها

– اضافه کردن دیگر Callsign ها

مثلا اگر تعدادی از شناسه ها را دانلود کردید باید به بخش advanced user interface رفته و بر روی گزینه My Modifications کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Import کلیک نمایید و تمامی فایل های مربوط به call sign ها را انتخاب و OK کنید تا با پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات مواجه شوید ، تنها کاری که باید انجام دهید ذخیره کردن این تغییرات است که توضیح داده شد.


از تمامی مراحلی که نوشتیم ، ویدئویی تهیه شده است ، که از انتهای آموزش EditVoicepack قابل دریافت می باشد.امیدوارم که این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.!!


تهیه شده توسط سیم مدز


مطالعه بیشتر

دانلود راهنمای ویدئویی EditVoicepack
1334 بازدید

 برچسب‌ها