راهنمای نصب عمومی

راهنمای نصب عمومی

مطلب راهنمای نصب عمومی را به پرسش و پاسخ های متداول راجع به خطاهای رایج در هنگام نصب برنامه یا افزونه ها اختصاص داده ایم ، این نوشته به صورت مدوام بروزرسانی می شود.

نکات مهم در هنگام نصب بازی / شبیه ساز

 1. همیشه برای اجرای بهتر بازی / شبیه ساز ، از آپدیت بودن درایور کارت گرافیک خود اطمینان حاصل کنید.
 2. بعضی از آنتی ویروس‌ها کرک بازی / شبیه ساز را به عنوان ویروس تشخیص داده و آن را پاک می کنند در نتیجه همیشه قبل از اکسترکت کردن فایل های زیپ آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید و توسط گزینه Exclude محل نصب را در آنتی ویروس اعتماد سازی کنید.
 3. در هنگام نصب بازی از اتصال بازی به اینترنت جلوگیری کنید.
 4. برای اجرای صحیح از نصب Fsuipc ( دانلود | دانلود نسخه سازگار با P3D V4-5 ) اطمینان حاصل کنید.برای کرک کردن بعد از نصب برنامه فایل Patcher را در پوشه Modules شبیه ساز قرار داده و اجرا کنید.
 5. برای اجرای صحیح از نصب SimConnect ( دانلود ) اطمینان حاصل کنید.
 6. برای اضافه کردن معرفی کردن فایل و پوشه به Scenery Library شبیه ساز از این ویدئو استفاده کنید.
 7. برای تصحیح ثبت آدرس شبیه ساز پرواز FSX در رجیستری این برنامه را دانلود کرده و طبق عکس راهنمای داخل محتوای دانلودی عمل کنید.

رفع خطای openall32 یا openal32.dll

ارور openall32 یا openal32.dll مربوط به نرم افزار OpenAL است و باید آخرین نسخه نرم افزار OpenAL را نصب کنید.

رفع خطای d3dx9 ، D3dx.dll ،VCOMP100.dll ، XINPUT1_3.dll ،Direct3D9 یا X3daudio1_7.dlll

این خطاها مربوط به آپدیت نبودن نسخه DirectX کامپیوتر شما است.آخرین ورژن DirectX را دانلود و نصب کنید.

رفع خطای Please insert the original disk یا Orginal disk not found

این ارور Please insert the original disk یا Orginal disk not found مربوط به کپی نکردن کرک در محل صحیح است.با توجه به راهنمای نصب ، کرک را در محل صحیح کپی و ریپلیس کنید.

رفع خطای dll یا microsoft live یا game live

اروری که در آن کلمات dll یا microsoft live یا game live است مربوط به نصب نبودن آخرین نسخه نرم افزار Microsoft Games for Windows_LIVE Game است.

 • پس از دانلود و نصب این نرم افزار ، پس از آن زمانی که وارد بازی شدید ، دکمه HOME را از روی کیبورد فشار دهید و یک اکانت آفلاین بسازید تا بتوانید بازی هایتان را ذخیره کنید.
 • در صورت بروز مشکل در Save کردن بازی باید نرم افزار Steam را نیز نصب کنید.

رفع خطای msvcp120.dll، msvcp110.dll یا msvcr100.dll

ارور msvcp120.dll، msvcp110.dll یا msvcr100.dll مربوط به ناقص بودن کتابخانه های DLL های کامپیوتر شما می باشد.برای حل این مشکل آخرین نسخه نرم افزار Microsoft Visual C++ Runtime را نصب کنید.در صورت حل نشدن مشکل بایستی تا رفع خطا هر فایل DLL را به صورت جداگانه دانلود و با توجه به راهنمای نصب آن اقدام کنید.

رفع خطای OpenGL

ارور OpenGL مربوط به آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک شما و نصب نبودن DirectX است.

رفع خطای Framework

خطایی که در آن عبارت framework به چشم می خورد ناشی از نصب نبودن Net Framework. است.

رفع خطای Fatal Error

خطایی که در آن عبارت Fatal Error به چشم می خورد به طور عمده ناشی از ناسازگاری بازی با ویندوز شماست.یکی از راه‌های حل این مشکل به این صورت است که روی آیکن برنامه کلیک راست کنید.گزینه Properties را انتخاب کنید.در تب Compatibility تیک گزینه Run this program incompatibility mode for : را بزنید و یک ویندوز پایین تر از نسخه فعلی ویندوزتان انتخاب کنید و OK را بزنید.بازی را اجرا کنید.

رفع خطای steam_api.dll

ارور steam_api.dll مربوط به کرک نکردن صحیح بازی است.آنتی ویروس خود را خاموش کرده و با توجه به راهنمای نصب ، بازی را کرک کنید.

رفع خطای Nvidia Physx

 • جدیدترین نسخه کارت گرافیکی خود را نصب کنید.
 • اگر از نصب آخرین ورژن کارت گرافیک مطئمن هستید و باز هم این ارور را مشاهده می کنید به تنظیمات کارت گرافیک خود بروید و از قسمت Set PhysX Configuration ، نرم افزار nvidia physx را فعال کنید.

رفع خطای ۰xc000007b

اگر ارور شامل ۰xc000007b بود، یکی از راه های برطرف کردن این مشکل نصب نرم افزارهای Net Framework. و Microsoft Visual C++ Runtime است.

رفع خطای ۰xe0434352

اگر ارور شامل ۰xe0434352 بود، مشکل از آپدیت نبودن کارت گرافیک شماست.

مطالعه بیشتر